Tai chi chuan 24 forem

Nábor: Výuka tai chi chuan 24 forem

  • Zdraví
  • Koncentrace
  • Síla
  • Pohyblivost
  • Vyrovnanost

Průběžný nábor každé pondělí a středu od 19:15h (víc rezervace)

Cena náboru: 150kč

Téma zdraví je v současné době stále více diskutované. Moderní doba s převažujícím konzumním způsobem života a její důsledky přivádí stále více lidí k myšlence, že jejich zdraví, fyzické i duševní, nemusí být samozřejmostí. Čínské bojové umění tai chi chuan je v našich podmínkách jednou z možností, jak můžeme své vlastní zdraví a životosprávu příznivě ovlivňovat. Ačkoliv se původem jedná o bojové umění, dnes je velmi často provozováno jako forma zdravotního cvičení. Toto čínské umění vychází ze základů taoistické filozofie a je staré přes dva tisíce let.

Tai chi chuan 24 forem

Každý styl tai chi chuanu má vlastní sestavy cviků, které se liší ve svém provedení. Všechny styly však mají společnou relaxaci celého těla, pomalé a plynulé pohyby, hluboké dýchání a klidnou mysl. 24 forem, který by zájemcům a široké veřejnosti pomohl pochopit základní principy tohoto cvičení a tím je umožnil aplikovat do běžného života. V minulém století podstoupil tai chi chuan významné změny. Jeho pohyby se staly více uvolněné a půvabné. Mnoho pohybů vyžadujících výbušnou sílu zmizelo. Cvičení tai chi chuan se stalo oblíbené u mužů i žen, mladých i starých lidí, a zvýšená pozornost byla věnována jeho zdravotnímu a léčebnému významu. V roce 1956 byl vydán zjednodušený soubor cvičení tai chi chuanu, založený na nejoblíbenějších sledech pohybů školy Yang. Tato sestava se skládá z 24 cviků, které logicky postupují od jednoduchých ke složitým, a její provedení zabere několik minut. Tato zjednodušená sestava velmi přispěla k popularizaci tohoto umění v zahraničí.

Kdo jsem já: Jmenuji se Pavel Bartík a cvičení tai chi a čchi kung se věnuji okolo 10 let. V roce 2020 jsem absolvoval trenérskou školu 108 tai chi quan a čchi kung a od té doby se věnuji lektorské činnosti. Dále se věnuji masážím a trénuji bojové umění Wing chun Kung fu.


Mí mistři jsou: Mário Topolšek, Ludmila Válková, Lektoři TS 108, Lan Sinclair , Dr Yang wing-ming, Adam Mizner

Email: pavelbartik01@gmail.com

Tel: +420 737 438 776