Dětská jóga, to je hlavně

 RADOST a ZÁBAVA

Děti si chtějí především hrát, něco tvořit a vymýšlet. A přesně taková je i jóga pro děti - HRAVÁ stejně jako samy děti, protože vychází z jejich přirozenosti a spontánní radosti z pohybu.

Jóga pro děti je jiná než pro dospělé, pozice se cvičí dynamicky, bez výdrží. Pomocí básniček, příběhů a pohádek naučí děti protáhnout si celé tělo, učí je správným dechovým návykům, učí je pozice, které jim pomohou zvládnout soustředění, pomůže jim najít způsob, jak se zklidnit, odpočívat nebo naopak získat energii. Přináší jim větší emoční stabilitu.

Jóga pro děti podporuje zdravý tělesný vývoj, působí na správné držení těla, může napravit svalovou nerovnováhu, napomoci rozvoji slabého hrudníku, udržuje v rovnováze všechny životně důležité funkce.

Pozice jsou inspirovány každodenním životem, přírodou, světem zvířat a díky tomu rozvíjí dětskou fantazii a kreativitu. Cvičení pomáhá dětem poznávat sebe sama stejně jako respektovat okolí.

Jóga může být skvělou doplňkovou aktivitou pro děti, které se věnují kolektivnímu či individuálnímu sportu, kde je potřeba pevné, obratné a dobře protažené tělo stejně jako umění koncentrace mysli.

Jóga je nesoutěživá!

Tak neváhejte a přijďte si za námi hrát!


Více informací k probíhajícím kurzům naleznete v AKTUALITÁCH.

Přihlášky na kurzy pro děti naleznete zde:

Rozvrh PROBÍHAJÍCÍCH lekcí dětské jógy naleznete na: